۱۰ اشتباه رایج در طراحی سایت

اشتباه در طراحی۱٫ جستجوی بد

اکثر موتورهای جستجو قادر به خواندن حروف چاپی یا ریز، شکل جمع کلمه جستجو شده یا خط ربط (hyphen) نیستند. چنین موتورهای جستجویی برای استفاده افراد مسن بسیار سخت هستند اما کلا تمام افراد آنها را دوست ندارند. سعی کنید کلمه موردنظر خود را به درستی در باکس جستجو بنویسید تا به چنین مشکلی برنخوردید.

۲٫ فایلهای پی دی اف برای خواندن به صورت آنلاین

معمولا کاربران از فایلهای پی دی اف خوششان نمی آید به خصوص که پرینت و ذخیره کردن این فایلها و همچنین راهبری آنها کمی سخت است.

۳٫ تغییر ندادن رنگ لینکهای دیده شده

دانستن اینکه قبلا در کدام صفحه بودید و الان کجا هستید به شما کمک می کند تا مقصد بعدی خود را تعیین کنید. لینکها در این پروسه راهبری نقش مهمی دارند. کاربران می توانند لینکهایی که از نظرشان مفید نبوده را حذف کنند و در عوض آنهایی را که دوست داشته اند دوباره ببینند. دانستن اینکه قبلا چه صفحاتی را دیده اند آنها را از اینکه یک صفحه را به طور اتفاقی چندین بار ببینند، خلاص می کند. به وجود آوردن تفاوت میان این صفحات از طریق تغییر دادن رنگ آنها میسر است.

۴٫ متن غیر قابل اسکن

خواندن یک یا چندین صفحه متنی که دارای هیچ عنوان، زیباسازی یا پاراگراف بندی باشد برای همه کسل کننده است. برای جذب بازدیدکننده به خواند متن و قابل اسکن کردن آن موارد زیر را فراموش نکنید:

* استفاده از عنوان برای متن و سر عنوان برای هر پاراگراف

* استفاده از فهرست برای بیان چندین مورد از یک مطلب

* هایلایت کردن واژه های کلیدی

* استفاده از پاراگراف های کوتاه

* استفاده از ساختار نوشتاری ساده

* استفاده از املای درست کلمات و گرامر

۵٫ سایز فونت ثابت

متأسفانه سی اس اس گزینه تغییر دادن سایز فونت را برای وب سایتها غیرفعال می کند. در اکثر موارد نیز این سایز فونت کوچک است و خواندن را برای افراد بالای چهل سال دشوار می کند. به علایق کاربر احترام بگذارید و امکان سایزبندی متن را در اختیار او قرار دهید.

۶٫ استفاده از عنوانی که کمتر در تیررس موتورهای جستجو قرار می گیرد

جستجو مهمترین ابزار پیدا کردن سایت برای کاربر است. عنوان صفحه نیز مهمترین عامل جذب افراد به وب سایت است. عنوان صفحه در تگ تایتل <title> اچ تی ام ال قرار می گیرد و معمولا با کلیک کردن روی آن در نتایج موتور جستجو امکان راهیابی به وب سایت میسر می شود. دقت داشته باشید که موتورهای جستجو معمولا ۶۶ کاراکتر اول عنوان را برای جستجو انتخاب می کنند. برای صفحه اصلی خود عنوان را با نام کمپانی آغاز کنید و در ادامه توضیح مختصری از سایت را ارائه دهید. عنوان را با کلماتی مانند “The” یا “Welcome to” به کار نبرید مگر اینکه بخواهید در فهرست الفبایی زیر حرف “T” یا “W” قرار بگیرید. برای صفحات دیگر عنوان را طوری انتخاب کنید که بهتر اطلاعات یا موضوع صفحه را برای کاربر بیان کند. اگر عنوان تمام صفحات را مانند هم انتخاب کنید از مفید بودن آنها کاسته اید.

۷٫ استفاده از هرچیزی که مثل تبلیغات به نظر برسد

کاربران معمولا تبلیغات یا هر صفحه ای که دارای تبلیغات باشد را نادیده می گیرند. و وقتی چیزی را نادیده بگیریم طبیعی است که توجه زیادی به آن نمی کنیم و وارد جزئیاتش نمی شویم. گاهی اوقات کاربران برخی المان های طراحی را که شبیه تبلیغات باشند را نیز نادیده می گیرند. پس بهترین کار عدم استفاده از انهاست. قسمت هایی از سایت که دائما در حال چشمک زدن هستند یا تصاویر متحرکی که به چشم آسیب می زنند و پنجره های pop-up نیز اکثرا نادیده گرفته می شوند.

۸٫ زیرپا گذاشتن قوانین طراحی سایت

ثبات یا سازگاری از فاکتورهای مهم مفید بودن است. وقتی همه چیز همیشه عملکرد ثابتی دارند، کاربر نگران آنچه بعدا اتفاق خواهد افتاد نخواهد بود. در عوض بنا به تجربه می داند که چه چیز اتفاق خواهد افتاد. هرچه انتظارات کاربر بیشتر برآورده شود، او راضی تر خواهد بود. آنها این انتظارات را براساس آنچه به طور معمول در سایتهای دیگر اتفاق می افتد، شکل می دهند و اگر شما از این تخطی کنید، استفاده از سایت مشکل خواهد شد و کاربران از آن دیگر بازدید نخواهند کرد.

۹٫ بازکردن پنجره های جدید

طراحان پنجره های جدید مرورگر را برای این باز می کنند که فکر می کنند این کار باعث حفظ بازدیدکننده در سایت می شود. این کار باعث می شود گزینه back یا بازگشت غیرفعال شود و کاربر نتواند به سایت های قبلی مراجعه کند. کاربران معمولا متوجه نمی شوند که یک پنجره جدید باز شده است خصوصا اگر از مانیتور کوچک استفاده کنند که در آن پنجره ها بزرگ نمایش داده می شوند. زمانی که انها بخواهند مطلبی را در یک صفحه دیگر ببینند می توانند از گزینه “open in new window” به معنای “بازکردن مطلب در صفحه ای جدید” در مرورگر استفاده کنند.

۱۰٫ عدم برآوردن احتیاجات کاربران

هر کاربر اهداف مختلفی از استفاده از اینترنت و جستجو کردن وب سایت در سر دارد. شاید یکی از این اهداف خرید کالاهای مختلف باشد. اگر یک وب سایت نتواند اطلاعات لازم یک کاربر را در اختیار او قرار دهد، قطعا با شکست مواجه شده است. اگر هدف خرید کالا باشد و شما نتوانید ویژگیهای مختلف آن را برای او توضیح دهید، مشتریان احتمالی خود را از دست داده اید. از انجا که کاربر وقت خواندن همه چیز را ندارد اطلاعات را شسته رفته در اختیار او بگذارید. ارائه لیست قیمتهای کالاها و خدمات از مهمترین چیزهایی است که باید در اختیار مشتریان احتمالی قرار دهید و عدم انجام این کار آنها را سردر گم خواهد کرد.

پاسخ دهید