اولین مرحله بهینه سازی وب سایت

انتخاب تکنولوژی

برای شروع بهینه سازی وب سایت از یک سیستم مدیریت محتوایی استفاده نمایید که قادر باشد از متا تگ های مختلف استفاده نماید و از کلیه امکان مربوسئوط به بهینه سازی وب سایت (سئو) استفاده نماید.

انتخاب بازار

یکی دیگر از فاکتور های مهم در تجارت الکترونیک انتخاب بازار رقابت می باشد، شما بایستی که در مورد کلمات کلیدی مورد نظرتان که مربوط به تجارتتان میباشد تحقیقات لازم را به عمل آورید و بفهمید که رقابت بر سر این کلمات چه مقدار میباشد. برای مثال به دست آوردن رتبه اول بر حسب کلمه (سایت ایرانی) به دلیل رقابت زیاد بر روی این عبارت بسیار دشوار میباشد. اما این دلیل بر این نمیباشد که شما باید تجارتتان متوقف کنید بلکه با تحقیق می توانید عبارات مناسب با تجارتتان را به دست آورید و وب سایتتان را بر روی این عبارات بهینه سازی نمایید.

لینک های با ارزش

یکی از مهمترین فاکتورهای مهم در بهینه سازی وب سایت لینک های ورودی می باشند، به طوری که حاضر شدن در جایگاه یا صفحه گوگل بدون لینک های ورودی تقریبا غیر ممکن میباشد. موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو به لینک های مرتبط و دارای کیفیت بالا به وب سایت شما اهمیت زیادی می دهند به طوری که ۱۰ لینک با کیفیت می تواند تاثیر موثرتری بر روی بالا رفتن رتبه وب سایت شما نسبت به ۱۰۰۰ لینکی بی ارزش مثل گذاشتن پیغام زیر مطالب وبلاگها داشته باشد.

محتوا

در صورتی که محتوای وب سایت شما خواندنی و تک باشد طبیعتا کاربران بیشتری به وب سایت شما لینک می دهند و در نتیجه لینک های ورودی شما بیشتر میشود و رتبه بیشتری در گوگل کسب می کنید در نتیجه از قرار دادن مطالب تکراری در وب سایتتان خودداری نموده و به نوشتن مطالب جدید مرتبط به موضوع وب سایتتان بپردازید.

شناخت روش های بهینه سازی رقیبان

  • روشهای بهینه سازی رقیبان شما بر روی بهینه سازی وب سایت شما تاثیر میگذارید. در نتیجه شما بایستی که روشهای بهینه سازی رقیبانتان را شناسایی کنید:
  • آیا رقیب شما از کلمات کلیدی منحصر به فرد و مرتبط استفاده نموده است؟
  • آیا رقیب شما از لینک های ورودی با ارزش را زمینه اصلی بهینه سازی وب سایت وی قرار داده است؟
  • آیا رقیب شما بازار را قبضه کرده و نیاز است که به قسمت دیگری از بازار توجه کنید؟
وب آران: طراحی سایت های ساده و پیشرفته با قیمت مناسب و به همراه خدمات رایگان و بهینه سازی سایت

پاسخ دهید