بازاریابی اینترنتی، نکات و الزامات

برای موفقیت یک برنامه استراتژیک بازاریابی اینترنتی باید مراحل زیر را دنبال کند: 

  • ایجاد یک محصول و یا سرویس با کیفیت
  • طراحی وب سایت کارامد و مفید برای ارائه آن محصول و یا سرویس
  • یک برنامه بازاریابی اینترنتی موفق

در برنامه بازاریابی اینترنتی خود تمامی مراحل بالا را می بایست بی کم و کاست اجرا کنید زیراکه هر کدام نقش مهمی را بازی می کنند و عدم اجرای هر مرحله درصد موفقیت را کاهش می دهد.

گام اول: ساخت و تولید محصول
اولین قدم تولید یک محصول و یا ارائه یک سرویس است شاید در ظاهر کاری آسان بنظر برسد اما اینگونه نیست. در واقع باید شما محصول یا خدمتی ارائه کنید که متمایز باشد و دیگران کمتر بتوانند این محصول و یا خدمت را ارائه دهند. بسیار مهم است که قبل از ارائه یک محصول و یا خدمت آن را در جامعه نیازسنجی کنید و میزان احتیاج مردم به آن را بسنجید.

گام دوم: طراحی وب سایت کارامد و موثر
طراحی سایت کارامد و موثر مهمترین گام در این برنامه ریزی است. در طراحی سایت خود می بایست طرح گرافیکی زیبا و متناسب با سازمان بر اساس فاز تحلیل، تهیه متون متناسب و حرفه ای، برنامه نویس و خلق یک سامانه پویا برای مدیریت وب سایت و مبتنی بر استانداردهای موتورهای جستجوگر، بهینه سازی سایت بر اساس آخرین تکنیک های موتورهای جستجوگر، معرفی به موتورهای جستجو و تدوین یک استراتژی مدون تبلیغات و بازاریابی اینترنتی، توجه کامل داشته باشید.

گام سوم: تدوین یک برنامه استراتژیک بازاریابی اینترنتی
گام آخر تدوین یک استراتژی کوتاه مدت و بلند مدت بازاریابی اینترنتی است. قطعاً بدون این گام ما در کسب و کار آنلاین توفیقی نخواهیم داشت. در استراتژی کوتاه مدت شما می توانید از تبلیغات کلیکی گوگل، بنرهای تبلیغاتی و کسب رتبه های بالا در موتورهای جستجو و مواردی از این دست اقدام کنید. در استراتژی بلند مدت نیز باید از مواردی از قبیل شرکت در وب سایت های شبکه احتماعی از قبیل فیس بوک، درج مقالات در وب سایت های مختلف و … استفاده نمود.

 

پاسخ دهید