دامنه یا دامین

اولین گام برای حضور در وب، داشتن یک نام برای وب سایت شما است. یک “نام دامنه”، یک آدرس بر روی اینترنت میباشد. آن نامی است که مردم به خاطر می سپارند تا زمانیکه میخواهند به وب سایت شما بیایند از آن استفاده کنند. مانند آدرس پستی شرکت ها، یک نام دامنه (Domain) آدرسی است که بازدیدکنندگان را به محل شما بر روی اینترنت راهنمایی میکند.
در هنگام انتخاب نام دامنه خود همواره دقت کنید که نامی را انتخاب کنید که به خوبی در خاطر بماند و ساده باشد. یک اسم خوب باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت و در نهایت مشتریان خواهد شد.

– چگونه برای نام دامنه خود اسم انتخاب کنیم؟

ابتدا باید توجه داشته باشید که نام دامنه فقط میتواند شامل حروف (A – Z) اعداد (۰ – ۹) و خط فاصله ( – ) باشد، فاصله و دیگر نشانه ها نمی توانند در اسم دامنه به کار برده شوند.
در انتهای نام دامنه پسوند های مختلفی وجود دارند که شما باید بر اساس محتویات و اطلاعات سایت خود از یکی از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال پسوند com. مخفف Commercial، پسوند net. مخفف Network، پسوند org. مخفف Organization و ws. مخفف Web Site می باشد. نام دامنه با پسوندهای com، net و org طولانی تر از ۶۳ حرف نمی تواند باشد و برای دیگر پسوند ها حداکثر طول نام نباید از ۲۲ حرف تجاوز کند (بدون در نظر گرفتن پسوند). در اسم دامنه حروف بزرگ و کوچک فرقی نمیکند. بهتر است اسم دامنه شما کوتاه، هجی کردن آن آسان و متناسب با نوع فعالیت و اطلاعات سایتتان باشد زیرا دامنه مانند شماره تلفن شما در اینترنت میباشد، هر چه شماره ساده تر باشد ، مراجعه کنندگان بهتر و راحت تر آن را بخاطر می سپارند.


پاسخ دهید