راه های افزایش بک لینک

از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی وب سایت، بک لینک های وارد شده به وب سایت شما است که اصطلاحا In Bound Link نامیده می شود و منظور از آن، لینکهایی هست که از وب سایت های دیگر به سایت شما وارد می شود. هرچه کیفیت و تعداد این لینکها بیشتر باشد، اعتبار وب سایت شما در نزد موتورهای جستجو بالاتر می رود.

برای افزایش بک لینک، روشهای مختلفی همچون استفاده از برنامه های نرم افزاری، نوشتن محتوای مفید و مناسب داخل سایت برای تشویق و ترغیب دیگر وب سایتها، ایجاد لینک بصورت دستی و … وجود دارد که در اینجا قصد داریم شما را با بهترین روشهای افزایش بک لینک آشنا کنیم.

ثبت سایت در دایرکتوریهای معروف:

دایرکتوریها، وب سایت هایی هستند که کارشان جمع آوری و طبقه بندی وب سایت ها می باشد. بعضی از این دایرکتوریها در ازای پرداخت مبلغی، وب سایت شما را در لیست خود قرار می دهند مانند دایرکتوری یاهو. اما تعداد زیادی دایرکتوری در وب موجود است که خودتان می توانید با ثبت آدرس سایت خود، در این دایرکتوریها اقدام نمایید.

یکی از معروف ترین این دایرکتوریها، دایرکتوری DMOZ است. این دایرکتوری توسط انسان مدیریت می شود و چون در این دایرکتوری نظم و قاعده مشخصی در ثبت سایتها وجود دارد، باید دقت کنید که با توجه به طبقه و دسته بندی های موجود، وب سایت خود را ثبت کنید و ضمنا مدت زمانی هم طول خواهد کشید که وب سایت مورد نظر شما در این لیست قرار گیرد.

– نشر خبر:

شما می توانید با تهیه خبر و بهینه سازی آن بر اساس کلمات و عبارات کلیدی مورد نظر، متن خبر خود را در وب سایتهایی که به این منظور در اینترنت فعال هستند، ثبت کنید. یکی از بهترین این وب سایت ها، prweb.com است. با انتشار خبر و ثبت خبر و کلمات کلیدی آن در موتورهای جستجو علاوه بر بدست آوردن بک لینک، شما می توانید با استفاده از لینک های موجود در خبر، کاربران زیادی را به وب سایت خود هدایت کنید.

– نشر مقاله:

متن وب سایت بیشترین اهمیت را در بین دیگر پارامترهای سئو در بردارد. مقالات خود را باز بر اساس کلمات کلیدی بهینه سازی کنید و در وب سایتهای مخصوص انتشار مقاله مانند Ezine Articles ثبت کنید.

پاسخ دهید