رقابت شدید گوگل پلاس با فیس‌بوک در بازار شبکه‌های اجتماعی

چند روزی از رونمایی نسخه‌ی بتای شبکه‌ی اجتماعی “گوگل پلاس”، به عنوان آخرین محصول شرکت گوگل می‌گذرد. هنوز مهم‌ترین اخبار مربوط به وب، به این شبکه‌ اجتماعی تازه اختصاص دارد.

گفته می‌شود “گوگل پلاس” می‌خواهد بازار فیس‌بوک را کساد کند.

GoogleFacebookClashGooglePlus

تیمی از خبره ترین کارشناسان گوگل، در یک سکوت خبری یک سال و نیمه، بر روی پروژه جدید گوگل پلاس کار کرده بودند. بلافاصله پس از رونمایی از این محصول گوگل، مارک زابرگ، از بنیان‌گذاران و رئیس فیس‌بوک در بازدید گروهی از خبرنگاران از مقر این شبکه‌ اجتماعی اعلام کرد که در هفته‌ی آینده “چیزی محشر” به فیس‌بوک اضافه خواهد شد.

یک روز بعد، در اول ژوئیه رسانه‌ها گزارش دادند که این “چیز محشر”، اضافه شدن امکان ویدیو چت از طریق “اسکایپ” در شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک است. “اسکایپ” یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارها و مسنجرهای چت در جهان محسوب می‌شود.

فیس‌بوک از مدت‌ها پیش قراردادهای مختلفی را با نرم‌افزار چت “اسکایپ” منعقد کرده است. مدیران فیس‌بوک در این مورد نیز، همانند دیگر موقعیت‌های مشابه، اخبار رسانه‌ها را نه تایید کرده‌اند و نه تکذیب.

قرار بود این امکان تازه‌ فیس‌بوک روز چهارشنبه (۶ ژوئیه/۱۵ تیر) رونمایی شود. در شرکت فیس‌بوک وضعیت فوق‌العاده‌ای با نام “حبس” وجود دارد. در چنین وضعیتی کارمندان اجازه‌ی خروج از محل‌ کار خود ندارند و مجبورند ۲۴ ساعته بر روی محصولی تازه کار کنند تا در بازار داغ رقابت، از رقیبی جدی که با محصولی چشم‌گیر کاربران را غافلگیر و هیجان‌زده کرده است، عقب نمانند.

فیس‌بوک در روزهای گذشته که بسیاری از کاربران وب، هیجان‌زده به “گوگل پلاس” پیوسته‌اند و امکانات منحصر به‌ فرد این تازه‌ترین شبکه‌ اجتماعی را امتحان می‌کنند، اعلام وضعیت “حبس” کرده است. کارمندان با سرعت مشغول کار بر روی محصولی تازه و یا‌به قول مارک زاکربرگ، “چیزی محشر” هستند.

تا صبح روز سه‌شنبه مارک زاکربرگ با نزدیک به ۳۰ هزار کاربری که او را دنبال کرده‌اند، محبوب‌ترین کاربر “گوگل پلاس” به شمار می‌رود.

لری پیج، مدیرکل گوگل با نزدیک به ۲۰ هزار کاربری که او را دنبال می‌کنند، دومین کاربر پرطرفدار “گوگل پلاس” محسوب می‌شود.

پرسش اینجاست که آیا گوگل که با عزم جدی وارد گود رقابت شده است، خواهد توانست برترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی تبدیل شده و بازار فیسبوک را بدست آورد؟؟

به زودی نتیجه پروژه جدید گوگل پلاس برای همگان معلوم خواهد شد.

پاسخ دهید