چگونگی ایجاد سئو در سایت با تهیه محتوای کاربرپسند

دیده شدن وب سایت شما در موتور گوگل هرگز کار ساده ای نیست. اما چطور می خواهید به اندازه کافی توجه دیگران را به وب سایت تان جلب نمایید؟ پاسخ کاملاً واضح است؛ پیدا کردن تعادل بین محتوای مفید، کاربرپسند با سئو.

بسیار ضروری است که از رباتهای گوگل و یا Bing مطمئن شوید – در نتیجه از خوانندگان خود اطمینان حاصل فرمایید که می توانند به راحتی وب سایت شما و یا وبلاگ تان را در اینترنت پیدا کنند. دانستن چند ترفند به شما در بالا بردن رنکینگ وب سایت تان کمک می نماید.

– انتخاب کلمات کلیدی

کلمات کلیدی مهم ترین بخش سئو می باشد؛ بنابراین باید درباره آنها قبل از شروع تهیه محتوا کاملاً برنامه ریزی داشته باشید. استفاده از کلمات کلیدی بصورت پشت سرهم و تعداد زیاد اثر مخرب برروی رنک سایت شما خواهد داشت.

حچم بالایی از لغات و عباراتی که شما فکر می کنید افراد به دنبال آن هستند، وجود دارد. اما ابزارهای قابل اعتمادی مانند Google Adwords هستند که می توانید از آنها برای انتخاب بهترین کلمه کلیدی کمک بگیرید.

– استفاده بجا و با دقت از کلمات کلیدی در محتوا

موتور جستجو نه تنها به بررسی و تجزیه و تحلیل این موضوع می پردازد که شما از چه کلمات کلیدی استفاده کرده اید، بلکه به بررسی محل قرار گرفتن آن کلمات و عبارات کلیدی خواهد پرداخت. قرار گرفتن کلمات کلیدی در عنوان و جمله اول کاملاً شروع مناسبی خواهد بود.

باید چگالی درست کلمات کلیدی در محتوای وب سایت خود را پیدا کنید – در صورت انباشتن “کلمات کلیدی” در محتوای وب سایت، از طرف موتورهای جستجو جریمه خواهید شد و انگیزهء خوانندگان و مخاطبین خود را از بین خواهید برد!

“مکان های مخفی” برای قرار دادن کلمات کلیدی مانند متا تگ ها و شرح تصاویر را فراموش نکنید.

– استفاده از ابزارهای رایگان

 

از امکانات ابزارهای رایگان مانند Google Analytics استفاده نمایید. زیرا توسط این ابزار می توانید منشع ترافیک وب سایت خود را بررسی و ارزیابی کرده و دیگر جنبه هایی که نیاز به کار بیشتری دارند شناسایی نمایید. برای وبلاگ نویسان، WordPress و دیگر plug-ins های مختلف که می توانند به شما در انتخاب بهترین ها کمک کنند، کلمات کلیدی و عناوین خود را ارسال نمایید.

– انتخاب عاقلانهء لینک ها (پیوندها)

این موضوع فقط در مورد آنچه باید بنویسید نیست، بلکه استفادهء هوشمندانه از لینک ها به رشد رتبه بندی وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو کمک زیادی خواهد کرد – اگر صفحات دیگر وب سایت شما دارای اطلاعات مرتبط و یا دارای مطالب مشابه از قبل باشد، بنابراین می توانید با آنها نیز لینک ایجاد نمایید.

– استفاده از کلاه های رنگی مناسب!

تکنیک های سئو گاهی اوقات با نام های “کلاه سفید” و یا “کلاه سیاه” اطلاق می شوند. موتورهای جستجو تکنیک های “کلاه سفید” سئو را به عنوان تکنیک های مناسب و صحیح بهینه سازی وب سایت در نظر گرفته و به کاربران برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز شان کمک می نماید. “کلاه سیاه” ها اشاره به تکنیک هایی در سئو مانند استفاده از متنهای پنهان و یا وب سایت های جداگانه برای فریب دادن موتور جستجو می باشد.

این تکنیک ها ممکن است در کوتاه مدت کار کند اما در نهایت منجر به مسدود شدن وب سایت شما در گوگل خواهد شد – قطعاً این تکنیک استراتژی خوبی نخواهد بود!

– برای مخاطبان خود بنویسید

“محتوا همه چیز است” ممکن است دیگر یک جمله کلیشه ای برای شما باشد اما اساساً مفهوم درستی دارد. تکنیک های سئو باعث جذب خواننده در وب سایت ها می شود اما نوشتن محتوای مناسب آنها را در وب سایت نگه خواهد داشت.

اجازه ندهید که متن شما با کلمات کلیدی بیش از حد پر شود و نکتهء اصلی در آن گم شود. ارائه اطلاعات مفید و آموزنده در وب سایت و یا یک وبلاگ با مطالب مناسب بهترین راه برای بازگشت خوانندگان شما به وب سایت تان می باشد. بنابراین به بازدیدکنندگان وب سایت خود فکر کنید. آیا فکر می کنید به اندازه کافی علاقمند به محتوای سایت شما هستند؟ آیا می توانند به سرعت هر چه تمامتر به چکیده ای از مطالب مورد نظرشان در وب سایت شما دست یابند؟

– مطالب قابل درک و خواندن

و در همین مضمون، باید مطمئن باشید مطالب شما به راحتی قابل دیدن و خواندن می باشد. مطالب خود را به پاراگراف های کوچک تر تقسیم کنید و در آن از تصاویر مرتبط و تاثیرگذار نیز استفاده کنید. ارائه لیست نیز ایده خوبی می تواند باشد – همچنین راهی برای تکرار کلمات کلیدی در متن آن هم بدون جلب توجه خوانندگان باید بیابید. در نهایت از جملات کوتاه استفاده کرده و مقداری فضای خالی و سفید نیز در وب سایت قرار دهید. تهیه نقشه سایت sitemap در این زمینه کمک زیادی خواهد کرد.

 

پاسخ دهید