سئو در گوگل

بسیاری از صاحبان وب سایت ها هنوز چیزی در مورد سئو یا بهینه سازی وب سایت نمی دانند. این تصور غلط وجود دارد و بسیاری از افراد فکر می کنند فقط کافی است که یک وب سایت داشته باشند تا فروش اینترنتی آنها به اجرا در بیاید. اما چنین افرادی سخت در اشتباه بوده و باید این واقعیت را بدانند که در صورتی که وب سایت شان برای بخش عمده ای از افراد به راحتی قابل نمایش نباشد، داشتن وب سایت در کسب و کارشان اصلاً فایده ای نخواهد داشت. در حقیقت داشتن یک وب سایت بدون آنکه در جهت بهینه سازی آن اقدام شده باشد، همانند سوپر مارکت مجهزی است که در بیایان بنا شده باشد. علی رغم اینکه این سوپر مارکت بسیار مجهز است اما بدلیل آنکه در بیابان متروک واقع شده است هیچ مشتری و بازدید کننده ای نخواهد داشت.

بازدید کننده تنها زمانی می توانند از سایت شما دیدن کنند که به آن مراجعه کنند. باید بدانید که هزاران هزار وب سایت در اینترنت وجود دارد و غیر ممکن است که افراد نام آدرس سایت بسیاری از آنها را به خاطر داشته باشند.

بهینه سازی سایت

وب سایتهایی در وب موجود هستند که وظیفه آنها اینست که با توجه به کلمات سرچ شده، لیست وب سایت های مرتبط با آن کلمات را به شما نمایش دهند.
چنین وب سایت هایی که به کاربران اجازه جستجوی وب سایت های خاص را می دهد، موتور جستجو نامیده می شود و کلماتی که در موتور جستجو تایپ می شود کلمه کلیدی نام دارد. محبوب ترین موتور جستجو در اینترنت گوگل می باشد. اولین چیزی که یک صاحب کسب و کار آنلاین باید انجام دهد، تحقیق و جستجو در مورد واژه های مرتبط با وب سایتش می باشد.

ابتدا باید لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با اهداف وب سایت خود را تهیه نمایند. کلمات کلیدی بهتر است کوتاه باشد، ضمن آنکه بیانگر خدمات یا محصول وب سایت شما می باشد. موتورهای جستجو دارای ابزارهای محتلفی برای کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت شما هستند.

این ابزار توصیه ها و پیشنهاداتی هم برای انتخاب کلمات کلیدی ارائه می کند که به طور متوسط نه حجم خیلی بالا و نه خیلی پایین در جستجو ها دارند. در عین حال رقبت ها باید بالا باشد. مطمئن باشید که تمامی کلمات کلیدی انتخابی شما حتماً با هدف شما و وب سایت تان مرتبط باشد.

هر تعداد کلمه کلیدی که تمایل داشته باشید می توانید انتخاب نمایید و هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد. اما بهتر است برای وب سایتهایی که به تارگی طراحی شده اند، بیش از ۱۰ کلمه کلیدی انتخاب نکنید. هنگامی که به رتبه های بالا با این کلمات کلیدی دست یافتید، پس از آن می توانید تعداد بیشتری کلمه کلیدی اضافه کنید.

چندین روش برای بهینه سازی سایت (سئو) با کلمه کلیدی انتخابی وجود دارد. ابتدا باید از کلمه کلیدی اصلی هنگام نام گذاری نام دامنه وب سایت تان استفاده کنید. زیرا گوگل نام دامنه ای را ترجیح می دهد که حاوی کلمات کلیدی هستند. مهمترین مکان در یک وب سایت از نقطه نظر سئو، متا تگ ها می باشند. متا تگ عنوان، متا تگ توضیحات و کلمات کلیدی است. هر یک از صفحات وب سایت باید دارای یک متا تگ منحصر به فرد برای خود باشد.

متا تگ عنوان (Meta title) باید باید با کلمه کلیدی، ۷ یا ۸ کلمه و به دنبال آن نام شرکت شروع شود. متا تگ توضیحات به صورت طبیعی اصلاً نباید در مورد تبلیغات و یا فروش باشد. به طور خلاصه باید در مورد هر آنچه در صفحه گفته شده است توضیح دهد. باید شامل کلمه کلیدی باشد اما نباید بیش از دو بار تکرار شود و همچنین نباید بیش از ۱۶۰ کاراکتر بوده و در بهترین حالت ۱۴۰ کاراکتر می باشد.

متا تگ کلمات کلیدی (Meta keyword) باید شامل کلمات کلیدی باشد. با این حال بیش از ۱۰ کلمه کلیدی نباید در این بخش وجود داشته باشد. هنگامی که از Header (سر فصل) در صفحه استفاده می کنید، باید به خاطر داشته باشید که Header باید کوتاه بوده و شامل یک کلمه کلیدی باشد. با این حال استفاده کلمات کلیدی در sub header یا سرفصل های فرعی می تواند بین یک یا دو کلمه کلیدی با طول حداکثر ۱۶۰ کاراکتر و کمی طولانی تر از سرفصل اصلی باشد.

هر صفحه باید بر روی فقط یک یا دو کلمه کلیدی تمرکز کرده که آن کلمات حداقل ۲ و حداکثر ۵ بار در هر ۱۰۰ کلمه باید تکرار شود. رعایت این نکات باعث می شود که از اسپمینگ کلمات کلیدی در موتورهای جستجو جلوگیری شود. محتوای اصلی مطالب وب سایت باید حداقل ۴۰۰ کلمه بادرنظرگرفتن Header باشد. هرگز نام دامنه و یا آدرس ایمیل در این قسمت نباید استفاده شود. در عین حال از کلمه کلیدی به عنوان Anchor text لینک اصلی استفاده کنید.

پاسخ دهید