طراحی سایت با CSS3

با استفاده از CSS3 تازه ترین ورژن صفحات استایل که برای تعیین استیل و نحوه نمایش متن و تصاویر در طراحی سایت و صفحات وب از اصلی ترین عوامل است امکاناتی بسیار متنوع تر و تحولاتی شگرف را در طراحی وب شاهد هستیم.

مزایا و امکانات طراحی سایت با CSS3:

– تعویض تصاویر با افکت های مشابه فلش توسط CSS3
اسلاید شو ها این روز ها در بسیاری از صفحات وب به کار گرفته میشوند. حتما قبول دارید که در هم آمیختن این اسلاید شو ها با افکت های ویژه ی تغییر تصاویر میتواند تاثیر زیادی بر ذهن بازدید کننده داشته باشد. شبیه سازی این جلوه ها با فلش ممکن است کمی وقت گیر باشد و در برخی موارد هم محدودیت هایی برای شخص استفاده کننده ایجاد کند ولی وقتی پای CSS3 به میان می آید تمام این محدودیت ها از بین میرود.

– چرخاندن متن با استفاده از CSS3
تکنیکی که در CSS3 به شما کمک میکند به راحتی متون را به نحوی در راستای محور y ها بنویسید که در تمام مرورگر ها دقیقا به همین شکل نمایش داده شده و هیچ محدودیتی در مورد آنها وجود نداشته باشد.

– ساخت گالری تصاویر polaroid و اضافه کردن امکان drag and drop برای به اشتراک گزاری تصاویر
میتوانید یک گالری فوق العاده زیبا از عکس هایتان ایجاد کرده و به صفحه ی مورد نظر قابلیت به اشتراک گزاری تصاویر از طریق کشیدن آنها و رها کردنشان روی جعبه ی اشتراک، را اضافه کنید.

– ساخت اسکرولر متحرک تصاویر
از این اسکرولر با کمی تغییر میتوان به راحتی برای معرفی آخرین پست های ارسالی یا در فروشگاه ها برای معرفی محصولات جدید و … استفاده کرد

– ساخت تب شناور در صفحه
با استفاده از این تکنیک قادر خواهید بود لینک دنبال کردن خود در فیس بوک یا توییتر و همچنین ارسال ایمیل و اشتراک در آر اس اس وبلاگ یا وبسایت خود را درون یک تب قرار دهید که با بالا و پایین رفتن صفحه موقعیت این تب نیز تغییر کرده و دائما در معرض دید کاربر قرار میگیرد.

– ساخت تصویر دایره ی چرخنده برای بارگزاری وبسایت
این دایره ی کوچک به اندازه ی کافی معروف هست که دقیقا همه میدانیم قرار است برایمان چه نقشی را بازی کند. اگر مایلید از این دایره به عنوان تصویر لودینگ در وبسایت خود استفاده نمایید بد نیست یاد بگیرید که چگونه این کار را بدون استفاده از هر گونه تصویر gif متحرک انجام دهید.

 

پاسخ دهید