طراحی سایت چند زبانه

هر شرکتی می تواند با داشتن سایت، حضور آنلاین در فضای مجازی داشته باشد بدون داشتن مکان فیزیکی .

با داشتن سایت چندزبانه می توانید به کاربران و مشتریان خود در هر کشوری سرویس بدهید و بدین ترتیب جایگاه خود را در تجارت جهانی توسعه دهید. ایجاد چنین وب سایتی نیاز به هماهنگی و توجه زیاد به جزئیات کار دارد.

ایجاد و ابقای سایت چندزبانه کار آسانی نیست. طراحی سایت باید انعطاف پذیر باشد تا بتوان آن را برای زبانها و فرهنگ های مختلف به کار برد، به این ترتیب به راحتی می توانید با کاربران و مشتریان خود در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید.

قبل از ایجاد یک سایت چندزبانه چه باید کرد؟

ارائه دادن اطلاعات، کالا یا خدمات به افراد ملیت های مختلف راه خوبی برای توسعه دادن تجارت است. اما قبل از ساخت سایت چندزبانه به فاکتورهای زیر توجه کنید:

* ترجمه های مناسب ارائه دهید- برخی از زبانها مانند اسپانیایی از یک کشور به کشور دیگر فرق دارد. مثلا یک کلمه که در اسپانیا یک معنی مشخص دارد ممکن است در زبان مکزیکی معنای کاملا متفاوتی داشته باشد. بنابراین یک نوع ترجمه مناسب با یک زبان را انتخاب کنبد و در تمام سایت آن را حفظ کنید. البته بهتر است نسخه های متفاوت یک زبان را ارائه دهید.

* به فرم یا ساختار کلمه دقت کنید- در بسیاری از زبانها افراد برای مخاطب قرار دادن یکدیگر از فرم های مختلف یک کلمه استفاده می کنند. مثلا ممکن است یک سری کلمات را بتوانید برای خانواده یا دوستان به کار ببرید ولی نتوانید آنرا مثلا برای کسی که تازه با او ملاقات داشته اید، استفاده کنید. در سایت خود نیز سعی کنید شکل رسمی کلمات را به کار ببرید.

* مشخص کنید که چه واحد پولی را قبول می کنید- اگر افرادی که به سایت جذب کرده اید نتوانند هزینه کالا یا خدمات را به واحد پولی که مدنظر شماست بپردازند، با عدم موفقیت روبرو خواهید شد. پس مطمئن شوید که واحد پول مدنظرتان را برای مشتریان مشخص کرده اید.

فاکتورهای داشتن یک سایت چندزبانه موفق

۱٫ برای محتوا از افراد بومی زبانی که استفاده می کنید کمک بگیرید

۲٫ هر نسخه از سایت را به آسانی در اختیار کاربران قرار دهید

۳٫ سعی کنید تمام خطاهای برنامه نویسی  سایت به کمک متخصص و برنامه نویس برطرف کنید

۴٫ خدمات مشتری چندزبانه ارائه دهید

۵٫ از هاست خوب که دارای آپتایم مناسب است استفاده کنید

۶٫ از ارائه دهنده خدمات اینترنتی معتبر استفاده کنید

۷٫ به مفید و اموزنده بودن سایت توجه کنید