قراردادن سایت در موتورهای جستجو

پس از طراحی سایت خود، نوبت به آن میرسد که وب سایت خود را به همگان معرفی کنید. بهترین شیوه معرفی و شاید آسانترین راه، ثبت سایت در موتورهای جستجوگر است.

شرکتهایی وجود دارند که به شما وعده ثبت سایت در هزاران موتور جستجو رو می دهند که نباید به آنها اعتماد کنید. بهتر است خودتان اینکار را بصورت دستی انجام دهید.

پس از ثبت دستی آدرس وب سایتان در موتورهای جستجو، معمولا مدت زمانی طول می کشد که موتور جستجو در لیست خود آدرس سایت شما را به نمایش بگذارد، پس بهتر است تنها یکبار وب سایت خود را به هر موتور جستجوگر اعلام نمایید.

هر آنچه که شما باید انجام دهید این است که از ثبت و ارسال ناقص وب سایت به موتورهای جستجو خودداری نمایید. با این حال قبل از شروع این فرآیند باید مطمئن باشید که کار ساخت سایت شما بر اساس استانداردهای حرفه ای به پایان رسیده باشد.

کلمات کلیدی متناسب، گرافیک خوب و سرعت لود وب سایت و مطمئناً محتوای مرتبط همگی موارد مهمی محسوب می شود. برای ساخت سایت مناسب و انجام استانداردها نیاز به صرف زمان می باشد. اطمینان حاصل فرمایید که اطلاعات مربوطه به خصوص نام و مشخصات و اطلاعات تماس شما در محتوای سایت وجود داشته باشد.

اما باید اعلام کرد که ثبت و ارسال وب سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل تضمینی برای رتبه بندی و قرار گرفتن در لیست رنکینگ در رتبه های بالا نمی باشد. روزانه ساخت هزاران وب سایت جدید به پایان رسیده و آنها زمانی را برای بررسی وب سایت شما اختصاص خواهند داد.

لطفاً به یاد داشته باشید که در ساخت سایت تان نقشه سایت را هم در نظر بگیرید. این امر موجب آسان شدن بررسی ربات های موتورهای جستجوگر می شود. در واقع بسیاری از شرکت های موتور جستجو مانند گوگل ممکن است وب سایت های بدون نقشه سایت را در نظر نگیرند.

sitemap به طور معمول شامل یک صفحه می باشد که لیستی از تمام صفحات وب سایت شما می باشد. در واقع شما می توانید از نقشه سایت به عنوان چیزی شبیه فهرست و یا نمایش فصل های یک کتاب استفاده کنید.

دلیل آن هم بسیار مهم است که ربات های جستجوگر می توانند با استفاده از نقشه سایت راحت تر بررسی های لازمه را انجام دهند. آنها به عناوین نگاه کرده و به وسیله “سرفصل” های سایت درک کلی از آن بدست می آورند. این امر آنها را قادر می سازد که دسته بندی صحیحی بر روی عناوین انجام دهند.

هزاران موتور جستجو و دایرکتوری وجود دارد که شما می توانید وب سایت خود را در آن ثبت نمایید که نمونه های معروف آن گوگل و یاهو می باشند.
پیشنهاد ما این است که تا حد امکان وب سایت خود را به موتورهای جستجوی زیادی ارسال کنید.

برای این کار وقت مناسبی در نظر بگیرید و تا جایی که می توانید ابتدا یاد بگیرید و بعد سایت حرفه ای خود را به تمامی موتورهای جستجو ارسال کنید تا همه آن را ببینند.

پاسخ دهید