قیمت طراحی سایت

هزینه و تعرفه طراحی سایت از عوامل متعددی تاثیرگذار است. طراحی سایت می تواند بصورت استاتیک یا ثابت طراحی شود و می تواند بصورت داینامیک یا پویا پیاده سازی گردد. عامل مهم تاثیرگذار در قیمت طراحی سایت، نوع طراحی صفحات وب سایت توسط شرکت یا طراح سایت است. هزینه های طراحی سایت استاتیک به مراتب بسیار کمتر از هزینه های طراحی سایت بصورت دینامیک می باشد.
در طراحی سایت دینامیک که بصورت نرم افزار و در قالب کنترل پنل مدیریتی به مشتری ارائه می گردد، نیز استانداردهای پایه که همان امکان مدیریت صفحات وب سایت برای مدیر سایت است، در نظر گرفته می شود، اما وب سایت دینامیک می تواند امکانات بیشتری همچون اسکریپتهای خاص مانند امکان نظرسنجی برای بازدید کننده گان، ماژول پرداخت آنلاین، فرم سفارش محصول، گالری تصاویر و … داشته باشد که بسته به تعداد ماژول های درخواستی قیمت طراحی سایت متغیر خواهد بود.

– از جمله هزینه های دیگر طراحی سایت، سرویس های ثبت دامنه و میزبانی وب است که این سرویس ها از نیازهای ابتدایی وجود وب سایت است که می بایست بصورت سالیانه از سوی مشتری تمدید گردد. قیمت پایه و استانداردی برای این دو سرویس در بازار وب ایران نیست، اما بطور معمول قیمت دامنه ها با پسوند های متداول مانند کام، نت و … از ۱۰۰۰۰ تومان تا ۱۸۰۰۰ تومان متفاوت است .

– قیمت سرویس های میزبانی یا همان هاست یا هاستینگ نیز بسته به نوع مشخصات درخواستی و مورد نیاز طراحی سایت : حجم دیسک، پهنای باند، فضای پایگاه داده و … از ۵۰۰۰۰ تومان تا …. متفاوت است.

– مسئله مهم دیگر در قیمت طراحی سایت، پشتیبانی و آپدیت نرم افزار مدیریت محتوای سایت است که این مسئله جدا باید توسط مشتری مورد توجه خاصی قرار بگیرد. عموما برنامه های نرم افزاری دارای مشکلات برنامه نویسی هستند و هیچکس نمی تواند یک برنامه نوشته شده را ۱۰۰% از همه نظر بخصوص امنیت تضمین کند. بنابراین هر برنامه نرم افزاری نیازمند ساپورت و آپدیت بصورت مداوم می باشد، خواه این برنامه بصورت اختصاصی توسط شرکت یا طراح سایت نوشته شده باشد و خواه آنکه از برنامه های اپن سورس موجود استفاده گردد. شرکت های طراحی سایت یا طراحان سایت هزینه متفاوتی برای نگهداری و آپدیت نرم افزار به مشتریان خود ارائه می دهند.

از عوامل تعیین کننده قیمت در طراحی سایت، مسئله بهینه سازی وب سایت است که می تواند جداگانه توسط مشتری درخواست گردد.
با توجه به اهمیت این مسئله در افزایش بازدید کننده سایت و با توجه به اینکه پروسه بهینه سازی وب سایت معمولا بسته به عوامل متعدد بین ۳ تا ۶ ماه کاری انجام می گردد، هزینه بهینه سازی وب سایت، مهمترین نقش را در هزینه طراحی سایت بر عهده دارد.

هزینه بهینه سازی وب سایت معمولا به عوامل زیر وابسته است:
– اهمیت کنونی وب سایت برای موتورهای جستجو
– مدت زمان حیات دامنه
– استاندارد بودن کد برنامه
– متون استفاده شده در صفحات وب سایت
– تعداد رقبا
و …

هزینه انجام بهینه سازی وب سایت با توجه به عوامل بالا بین ۱ تا … میلیون متفاوت است .
شاید در نگاه اول، هزینه های سئو برای مشتری سنگین به نظر آید، ولی باید آگاه باشید که شما برای افزایش تعداد مشتری خود که باعث رونق کسب و کار شما می گردد مجبور هستید سالانه هزینه های بالایی بابت آگهی در وب سایتهای پر بازدید، مجلات، رادیو و تلویزیون، بیلبورد های شهری و … بپردازید. با انجام سئو و گرفتن نتیجه مطلوب، آمار مشتریان شما دست کم بین ۱۰ تا ۲۰ برابر بیشتر خواهد بود!

آگاه باشید که رقبای شما نیز در جایگاه فعلی خود باقی نمی مانند و آنها نیز در این زمینه قدمهایی برخواهند داشت، بنابراین برای نگهداری وضعیت مطلوب خود، نیازمند هزینه نگهداری بهینه سازی سایت نیز می باشید که این مسئله هم با توجه به تعداد رقبا و نیز قیمت های شرکت های طراحی و بهینه سازی سایت متفاوت است…

وب آران، طراحی سایت های ساده و پیشرفته به همراه خدمات رایگان و بهینه سازی وب سایت

پاسخ دهید