ویژگی های یک هاست خوب

هاستینگ خوبهاست، هاستینگ، میزبانی وب

تمام شرکتهای ارائه کننده هاست (Web Hosting) خدمات مشابهی ارائه می کنند. یک شخص یا یک شرکت، صفحات وب خود را بر روی سرویسگر (server) میزبان قرار می دهد و تمام مردم جهان از طریق مرورگر خود آن صفحات را می بینند. ولی متاسفانه این کل ماجرا نخواهد بود. کیفیت و کارائی یک سایت وب به پهنای باند، امکانات شرکت میزبان و ساختار فنی شرکت بستگی دارد. میزبانی به شکلهای مختلفی ارائه می گردد. میزبانی اشتراکی (Shared Hosting)، میزبانی اختصاصی (Dedicated Hosting) و اشتراک جا برای سرویسگر (CoLocation)

قابلیت اطمینان: هنگام انتخاب شرکت ارائه دهنده هاستینگ، باید به اندازه، سرعت، تنوع ارتباط اینترنت، سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده میزبان توجه کنید. قابلیت اطمینان خیلی مهم است. آیا زمان بالا بودن (UpTime) سرویسگر از زمان پایین بودن (DownTime) آن بیشتر می باشد؟

همچنین زمان پاسخگوئی شرکت ارائه دهنده هاست خیلی مهم است. کیفیت و استاندارد منبع انرژی اضطراری و همچنین امنیت سرویسگر نیز خیلی مهم است. اما یکی از مهمترین پارامترهای لازم که در زمان انتخاب میزبان در نظر می گیرید، کیفیت و سطح خدمات مشتری است.

انتخاب سرویس هاست مناسب با نیاز شما

دقت کنید برای مثال اگر برنامه سایت شما به زبان asp.net نوشته شده، شما باید حتما هاست ویندوز را خریداری کنید. در انتخاب پلن هاست و سایر مشخصات هاست مانند حجم دیتابیس و تعداد آن در خرید دقت کنید. اگر برنامه سایت شما به زبان پی اچ پی برنامه نویسی شده و یا فایلهای مرتبط با طراحی سایت شما از نوع HTML است، بهتر است هاست لینوکس را خریداری کنید.

پشتیبانی از تمام پسوندها

قبل از خرید هاست و پنل موردنظر باید توجه داشت که آیا سرویس دهنده ی موردنظر تمامی پسوندهارو ساپورت میکنه یا نه. مثلا بعضی از سرویس دهنده ها از پسوند ir پشتیبانی نمیکنند که باید بهشون توجه کرد.

نوع کنترل پنل سرویس هاست

برای استفاده از سرویس هاست، انواع مختلفی کنترل پنل وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایب نسبت به دیگری هستند. مثلا سی پنل (cPanel)، جز معروفترین کنترل پنل هاست لینوکس است. سهولت کار جز مزایای اصلی این نوع کنترل پنل است. کنترل پنلهای دیگری همچون DirectAdmin، Plesk و … نیز توسط شرکت ارائه دهنده هاست عرضه می شود، در هنگام خرید سرویس، نوع کنترل پنل را از شرکت میزبان سئوال کنید.

خدمات مشتری

ارائه ۲۴ ساعته خدمات مشتری شعار بیهوده ای است مگر اینکه افرادی که به تماسهای مشتریان پاسخ می دهند، در زمینه رایانه، سرویس های میزبانی، مشکلات احتمالی مشتریان، آگاهی از انواع و اقسام خطاها حرفه ای باشند. سطح فنی مسئول پشتیبانی ساعت ۲ صبح چقدر است ؟ چطور به مهندس فنی در زمانهای غیر کاری می توان دسترسی داشت ؟ آیا مهندس کشیک از طریق سیستم Pager از اشکال سیستم خبردار می شود ؟ آیا سرورهای شرکت میزبان بصورت مانیتورینگ در مدیریت ادمین سرور است؟ اینها اگر سایت شما ساده و کوچک است زیاد مهم نیستند ولی برای سایتهای بزرگ و پیچیده، حیاتی می باشند.

زمان پاسخگوئی

این پارامتر خیلی مهم است. قبل از عقد قرارداد با شرکت میزبان، برای بخش مشتریان آنها یک نامه الکترونیک بزنید و اگر کمتر از ۲ ساعت جواب گرفتید، آنگاه اقدام کنید. با ارسال یک نامه به بخش پشتیبانی، چقدر طول می کشد تا جواب بگیرید ؟ جواب آنها چقدر مفید و قابل استفاده است ؟ اگر یک شرکت میزبان در سایت خود بخش سوالهای متداول (FAQ) کاملی داشته باشد، باید به سوال شما سریعتر جواب دهد چون تیم آنها درگیر پاسخگوئی به ۱۰۰۰ مشتری برای مسائل ساده مثل کپی سایتشان در اینترنت (Upload) نمی شوند.

زمان مطمئن بالا بودن سرویسگر

اندازه و سرعت، نشان دهنده مجموع پهنای باند شرکت میزبان با اینترنت و بنا بر این مستقیما به سرعت دسترسی سایت و حجم ترافیکی است که می تواند داشته باشد. یکی از مهمترین پارامترها وجود چند منبع اینترنت برای شرکت میزبان است. برای اینکه حداکثر زمان بالا بودن سرویسگرها بدست آید، باید چند ارتباط بین المللی اینترنت وجود داشته باشد. به این ترتیب، وقتی یکی از ارتباط ها قطع شود، حداقل یک ارتباط دیگر وجود دارد که سرویسگر به کار خود ادامه دهد و سایت شما بالا بماند. برخی شرکتهای میزبان ادعا می کنند که پهنای باند نامحدود ارائه می کنند. این قضیه کاملا غیر واقعی است چون هیچکس چنین پهنای باندی نمی تواند داشته باشد. اگر سایت شما ترافیک بسیار بالائی داشته باشد، شرکت میزبان یا پول بیشتری برای راه اندازی سرور مجازی برای شما، طلب خواهد کرد یا سایت شما را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

قابلیت اطمینان شرکت میزبان

این پارامتر بسیار حیاتی است…. سایت شما باید درحداکثر زمانها قابل دسترس باشد.

میزان امنیت سرویسگرها

وضعیت حفظ امنیت سرور به چه شکل است؟ آیاFireWall در شبکه وجود دارد ؟ آیا متخصص امنیت در تیم آنها وجود دارد ؟ میزبانانی که این امکانات را ندارند در مقابل خراب کاران (Hacker) آسیب پذیر خواهند بود.

پاسخ دهید