پلاس وان گوگل، جدیدترین فاکتور مهم در نتایج گوگل

۱+ یا همان پلاس وان (Plus One) محصول جدید شرکت گوگل برای آن دسته از کاربران اینترنت است که قصد دارند لینک‌های محبوبشان را مشخص کرده و آنها را با دوستانشان به اشتراک بگذارند. این سرویس، رفتار مشابهی همانند عملکرد Like در فیسبوک دارد و شرکت گوگل به زودی تحول بزرگی در نتایج جستجو در وب پیاده سازی خواهد کرد. بر این اساس، فاکتور مهم برای آنکه سایتی در صفحه اول گوگل نمایان شود، میزان محبوبیت آن سایت از دید کاربران اینترنت است، یعنی به زودی سایت های مرجع و پربازدید هستند که تنها می توانند در این راه به رقابت بپردازند.

google-plus-one-button-488x274

۱+ چگونه عمل می‌کند؟

دکمه ۱+ در کنار هریک از نتایج بدست آمده از طریق جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود که کاربر با کلیک بر روی آن، می‌تواند آن‌را جزو آن دسته از لینک‌هایی قرار دهد که مفید بوده و بدین طریق، هنگامی که دوست دیگری در جستجویی با همان لینک مواجه شود، می‌تواند ببیند که آن لینک مفید محسوب شده است (و یا مورد علاقه‌ی یکی از دوستانش می‌باشد). این کار به نوعی اشتراک گذاری نتایج جستجو می‌باشد که می‌تواند به یافتن سریع‌تر و بهتر نتیجه‌ی مورد نظر کاربر کمک کند.

برای فعال کردن ۱+ می‌توانید به بخش آزمایشات گوگل مراجعه کرده و در قسمت Button +۱ ، بر روی دکمه‌ی Join this experiment کلیک کنید. همچنین اطلاعات بیشتر در مورد پلاس وان را می‌توانیداینجا بخوانید.

پاسخ دهید