طراحی سایت با PHP یا .NET کدامیک بهتر است؟

اگر قصد این را دارید که طراحی وب سایت خود را به شرکت یا برنامه نویس یا طراح سایت بسپارید، قبل از هر چیز بهتر است از آنها بخواهید که برنامه سایت شما را به چه زبانی پیاده سازی می کنند؟

برنامه نویسی وب به زبان PHP و یا .NET که دارای تفاوتهای اساسی از هر نظر می باشند…

معمولا برنامه نویسان دات نت در اصل ویندوز کار هستند و شاید تخصصی برنامه نویس وب نباشند. برنامه دات نت توسط شرکت مایکروسافت ایجاد شده است و این برنامه اپن سورس نیست و مانند سیستم عامل ویندوز که برروی اغلب کامپیوتر ها نصب است، دارای هزاران باگ یا به اصطلاح مشکلات نرم افزاری است.

از هر نظر که تصور کنید: کیفیت، سرعت لود صفحه، ثبات و پایداری، امنیت، آپدیت و به روز رسانی و … برنامه ای که به زبان پی اچ پی پیاده سازی شده باشد نسبت به برنامه ای که به زبان دات نت نوشته شده باشد برتری دارد. علاوه بر اینکه سرورهای حامی برنامه های پی اچ پی / سرور لینوکس نیز از هر حیث نسبت به سرور های برنامه های دات نت / سرور ویندوز برتری داشته ، جالبتر اینکه چون بابت سرور های ویندوز هزینه لایسنس پرداخته می شود، هاست لینوکس نسبت به هاست ویندوز هزینه و قیمت کمتری دارند.

وب سایتهای بزرگی که دنیای وب را متحول کرده اند مانند فیسک بوک، یوتیوب، eBay.com، ،wikipedia.com ، Myspace.com و … به زبان پی اچ پی برنامه نویسی و پیاده سازی و پشتیبانی می شوند.

متاسفانه در ایران اغلب شرکتهای همکار و طراح سایت که مدعی کیفیت کار خود در زمینه برنامه نویسی و طراحی وب سایت هستند، به زبان دات نت کار می کنند و به غلط تصور و ادعا دارند که بهترینها را در عرصه تجارت الکترونیک انجام می دهند.

وب آران: طراحی سایت های ساده و پیشرفته با قیمت مناسب و به همراه خدمات رایگان و بهینه سازی وبسایت

پاسخ دهید