روش انتخاب بهترین پلاگین وردپرس

اولین چیزی که شما در هنگام پیدا کردن بهترین پلاگین لازم است انجام دهید نوشتن کارهایی است که انتظار دارید پلاگین ها انجام دهند(چک لیست). گاهی اوقات یک افزونه تمام کارایی مورد نظر شما را ارائه نمی دهد. لازم است از دو پلاگین هماهنگ استفاده کنید. کیفیت پلاگین ها نیز بسیار مهم است.

نگاهی به چگونگی انتخاب بهترین افزونه وردپرس می اندازیم:
برای اکثر مردم دایرکتوری افزونه وردپرس نقطه شروع به حساب می آید. هزاران پلاگین وجود دارد که تفاوت هایی حتی جزئی دارند که این فراوانی و تنوع، پیدا کردن افزونه ای کامل را برای ما دشوار میکند.
از طریق جستجوی گوگل و یا WPBeginner و یا در مدیریت وردپرس منوی افزونه و جستجو نام افزونه در قسمت افزودن افزونه می توانید پلاگین های محبوب وردپرس که استفاده کنندگان بیشتری نیز دارند را پیدا کنید.
در هنگام جستجوی ویژگی مورد نظر، با استفاده از تایپ یک کلمه از ویژگی و انتخاب گزینه relevance (مرتبط) موضوع های مرتبط با هدف شما را جستجو میکند و پلاگینی که بهترین، جدیدترین و محبوب ترین (امتیاز بالاتر) پلاگین باشد را به ترتیب نمایش می دهد. از طریق این جستجو علاوه بر اطلاع از تعداد دفعاتی که پلاگین دانلود شده است و امتیازی که بدست آورده، تاریخ به روز رسانی هر پلاگین نیز قابل رویت می باشد.

مقایسه پلاگین ها و اینکه کدامیک برای دانلود مناسب است؟
شما می توانید در قسمت description صفحاتی که پلاگین ها و کارایی و ویژگی های هریک را توضیح میدهد، باز نمایید و بهترین تصمیم را برای انتخاب پلاگین ها از روی اطلاعات آنها بگیرید.
در نوار کناری صفحه  description اطلاعات مفید دیگری از پلاگین را نمایش می دهد به عنوان مثال در خط اول، حداقل نسخه وردپرس که قابلیت اجرای پلاگین را دارد و در خط بعدی آخرین نسخه وردپرس که پلاگین را پشتیبانی میکند را اعلام میکنند. اگر آخرین نسخه وردپرس ذکر شده از نسخه های جدید نمی باشد بدون دمدمی مزاجی برای جلوگیری از بروز موارد امنیتی آن پلاگین را کنار بگذارید.

بررسی اجمالی قسمت پشتیبانی:
در تب support شما می توانید موضوعات پشتیبانی ۲ ماه گذشته مربوط به پلاگین را مشاهده کنید در صورتی که پس از مدتی هنوز مشکلات اعلام شده پلاگین حل نشده باقی مانده، در واقع نویسنده پلاگین آنها را برطرف نکرده باشد، استفاده کنندگان پلاگین خود را از دست میدهد. می توانید این مورد را نیز در انتخاب پلاگین در نظر بگیرید. چنانچه در حال حاضر پلاگین با شرایط مذکور به مشکل حادی بر نخورده در آینده ای نه چندان دور که پشتیبانی نشود قطعا مشکل ساز می شود.

سازگاری:
نسخه وردپرس لازم است با نسخه پلاگین سازگاری داشته باشد.

تصاویر پلاگین ها:
در قسمت Screenshots تصاویری از پلاگین و نحوه اجرا و کارایی آن را مشاهده میکنید. که می توانید برآورد نمایید که پلاگین برای مورد استفاده شما کارایی دارد و یا خیر.

تست سرعت هر پلاگین:
پس از فعال سازی هر پلاگین از سایت هایی که سرعت سایت را می سنجند مانند: gtmetrix.com سرعت و تاثیر پلاگین بر روی سرعت کلی سایت را چک کنید. اگر سرعت لود سایت را کاهش میدهد لازم است پلاگین دیگری که سرعت لود بیشتری دارد را جایگزین کنید.

ضمنا در انتخاب پلاگین، مطالعه و بررسی سوالات متداول و دیگر نکاتی که کاربرانی که از آن استفاده کرده اند ضروری است. حتی در این مطالب نحوه فعال سازی و کار با پلاگین ها و … را متوجه میشوید.